Reklama

Artykuł

Poznaj wszystkie animacje i ukryte emotikony na Skype

Gosia Mikowska

Opublikowany

Skype to program, który służy przede wszystkim do prowadzenia rozmów głosowych i video przez internet, ale aplikacja posiada też wbudowany komunikator pozwalający wysyłać wiadomości tekstowe. Ma on w sobie ukryte emotikonki, które po odblokowaniu pozwalają zdecydowanie urozmaicić konwersację.

Emotikony na Skype to najczęściej buźki wyrażające emocje, ale można też wstawić obrazki przedstawiające przedmioty. Jeśli więc ktoś ma urodziny, możesz wysłać mu tort. A kiedy chcesz kogoś wyciągnąć na piwo, wystarczy przesłać kufel piwa. Jeśli odmówi – wyślij płaczącą buźkę… I tak dalej 🙂

Poznaj wszystkie animacje i ukryte emotikony na Skype

Dla wszystkich, którzy chcą rozmawiać na Skype za pomocą emotikonek, przedstawiam poniżej kilka sposobów jak to zrobić. Znajdziesz tu informacje na temat tego, jak używać emotikonek na Skype, jak odblokować ukryte emotikony, a także pokazuję jak zainstalować zupełnie nowe animowane obrazki.

Podstawowe emotikony na Skype

Komunikator Skype udostępnia kilkanaście podstawowych emotikonek bezpośrednio w interfejsie programu.

Aby ich użyć musisz najpierw dwa razy kliknąć na ikonkę osoby, do której chcesz wysłać wiadomość. Pojawi się profil tego użytkownika. Na dole jest miejsce do wpisania wiadomości oraz mała ikonka buźki. Kiedy w nią klikniesz, pojawią się dostępne emotikony.

Jak odkryć ukryte emotikony Skype

Rozwijana lista nie pokazuje jednak wszystkich obrazków dostępnych w programie. W Skype istnieją ukryte emotikony, które można użyć tylko wtedy, kiedy znasz specjalny kod. Jest to po prostu nazwa emotikonki po angielsku napisana między nawiasami. Dlatego łatwo ją zapamiętać.

Poniższa tabelka pokazuje wszystkie dostępne na Skype emotikony

🙂 (yawn) (chuckle) (heidy)
🙁 (puke) (clap) (f)
😀 (doh) (think) (rain)
😎 (angry) (bow) (sun)
:O (wasntme) (rofl) (tumbleweed)
😉 (party) (whew) (music)
;( (worry) (happy) (bandit)
(:| (mm) (smirk) (tmi)
😐 (nerd) (nod) (coffee)
:* 😡 (shake) (pi)
😛 (wave) (waiting) (cash)
:$ (facepalm) (emo) (flex)
:^) (devil) (y) (^)
|-) (angel) (n) (beer)
|-( (envy) (handshake) (d)
(inlove) (wait) (highfive) \o/
]:) (hug) (h) (ninja)
(yn) (makeup) (highfive) (*)
(mooning) (bug) (u) (movie)
(finger) (oliver) (punch) (e)
(drunk) (fubar) (call) (ss)
(smoke) (poolparty) (talk) (wfh)
(toivo) (swear) (soccer) (hollest)
(rock) (wtf) (ph) (flag:es)
( headbang) (zilmer) (o) (flag:us)

Jeśli chodzi o ikonki flag, na czacie Skype dostępne jest aż 237 ikonek symbolizujących różne kraje. Jeśli chcesz, by pojawiła się flaga konkretnego kraju, wpisz następującą komendę: flag:XX, w której XX zastąp skrótem danego kraju. Takim skrótem dla Polski jest PL, dla Stanów Zjednoczonych US, dla Hiszpanii ES itd.

emotikonki na skype

Coś specjalnego – obrazki narysowane emotikonkami

Emotikonki przydają się na co dzień. Ale na specjalne okazję proponuję coś naprawdę wyjątkowego – oryginalne obrazki wykonane z użyciem emotikonek.

Coś takiego wykonać możesz na stronie Skype Emoticon Art. Znajdziesz tam kwadratowe pole, po którym możesz rysować emotikonami.

Kiedy dzieło jest gotowe, wciśnij przycisk “Show the code”. Na dole pojawi się kod, który trzeba przekopiować w miejsce wiadomości na Skype. Zachwyt u Twojego rozmówcy gwarantowany!
Co to sa emotikony

Zamiast emotikony wyślij komuś wielką animację

Kiedy emotikonki Ci się znudzą możesz użyć coś jeszcze bardziej niesamowitegopełnoekranowe animacje 🙂 Dzięki nim możesz obrzucić czyjś monitor wirtualnymi pomidorami albo obsypać pulpit kwiatkami.

Tego typu animacje były wcześniej dostępne w komunikatorze Windows Live Messenger zintegrowanym ze Skype. Teraz możesz je uzyskać instalując specjalną wtyczkę Messenger Plus! for Skype.

Minus tego rozwiązania polega na tym, że odbiorca Twojej animacji też musi mieć zainstalowany ten dodatek do Skype. Tak więc jest to dosyć kłopotliwe. Ale masz takie osoby, z którymi bardzo często rozmawiasz na czacie, warto spróbować!
Skype emotikonki ukryte

A Ty jak często używasz emotikonek na Skype? Czy może masz już ich dosyć?

Oryginalny artykuł został opublikowany w dniu 06.11.2012

Pobierz programy:

Polecamy też sprawdzić inne emotikony:

Również może Cię zainteresować